Her har jeg lagt ut det jeg foreløpig har funnet av AaFKs cupresultater siden 1917. Lista blir utvidet og oppdatert etter hvert.
For en del av kampene vet jeg ikke om de ble spilt på hjemme- eller bortebane, men resultatene skal være riktige.
Nå har jeg takket være Herman Ekeberg fått på plass resultatene som manglet, og dermed skal alt være komplett fra 1917 til i dag.
Beste prestasjoner er Norgesmester i 2009 og 2011, semifinale i 2002 og kvartfinale i 1940, 1985, 1987 og 2003.

2016:
03.05.2016 3. runde: Brattvåg - AaFK 1-1 e.e.o. (5-4 på straffer)
27.04.2016 2. runde: Herd - AaFK 3-4
13.04.2016 1. runde: Spjelkavik - AaFK 0-1

2015:
3. runde: Hødd - AaFK 1-0
2. runde: Strindheim - AaFK 2-5
1. runde: Stryn - AaFK 1-3

2014:
1. runde: Bergsøy - AaFK 0-5
2. runde: Træff - AaFK 0-3
3. runde: Kristiansund - AaFK 0-1
4. runde: AaFK - Lillestrøm 1-3 e.e.o.

2013:
3. runde: Ranheim - AaFK 4-2
2. runde: Florø AaFK 0-5
1. runde: Larsnes/Gursken - AaFK 0-5

2012:
4. runde: Sandefjord - AaFK 2-1 e.e.o.
3. runde: AaFK - Byåsen 4-0
2. runde: Skarbøvik - AaFK 0-1
1. runde: Herd - AaFK 0-1

2011:
Finale: Brann - AaFK 1-2
Semifinale: AaFK - Start 1-0
Kvartfinale: AaFK - Rosenborg 3-1
4. runde: AaFK - Sarpsborg 08 3-0
3. runde: Hødd - AaFK 1-2 e.e.o.
2. runde: Tornado Måløy - AaFK 0-5
1. runde: Stranda - AaFK 0-8

2010:
3. runde: Løv-Ham - AaFK 2-1
2. runde: SIF - AaFK 2-3
1. runde: Volda - AaFK 0-1

2009:
Finale: Molde - AaFK 2-2 (4-5 på straffer)
Semifinale: AaFK - Odd Grenland 1-0
Kvartfinale: AaFK - Stabæk 3-1
4. runde: Sogndal - AaFK 0-1
3. runde: AaFK - Stavanger 2-1
2. runde: Kristiansund - AaFK 0-2
1. runde: Brattvåg - AaFK 0-5

2008:
4. runde: AaFK - Lyn 1-4
3. runde: Hødd - AaFK 1-2
2. runde: Åsane - AaFK 4-5 e.e.o.
1. runde: Førde - AaFK 1-3

2007:
4. runde: Lillestrøm - AaFK 1-0
3. runde: AaFK - Alta 2-0
2. runde: Volda - AaFK 1-3 e.e.o.
1. runde: FK Sykkylven - AaFK 0-7

2006:
4. runde: Vålerenga - AaFK 2-1
3. runde: Løv-Ham - AaFK 1-2
2. runde: AaFK - Ranheim 8-1
1. runde: SIF - AaFK 0-2

2005:
4. runde: Brann - AaFK 3-2
3. runde: AaFK - Hødd 3-1
2. runde: Levanger - AaFK 0-2
1. runde: Hareid AaFK 0-4

2004:
3. runde: Kongsvinger - AaFK 2-2 (3-0 på straffer)
2. runde: AaFK - Hovding 5-1
1. runde: Melhus - AaFK 1-6

2003:
Kvartfinale: Bodø/Glimt - AaFK 3-0
4. runde: Stabæk - AaFK 2-4
3. runde: AaFK - Hødd 4-2
2. runde: Stryn - AaFK 0-4
1. runde: Haramsøy/Nordøy - AaFK 0-2

2002:
Semifinale: Vålerenga - AaFK 2-0
Kvartfinale: AaFK - Tromsø 2-0 e.e.o.
4. runde: Brann - AaFK 1-1 (5-6 på straffer)
3. runde: AaFK - Sogndal 5-0
2. runde: Nest/Sotra - AaFK 0-2
1. runde: VRF - AaFK 0-6

2001:
3. runde: Start - AaFK 2-0 e.e.o.
2. runde: AaFK - Førde 1-0
1. runde: AaFK - Spjelkavik 5-0

2000:
1. runde: Tornado - AaFK 1-0
2. kval.runde: Stranda - AaFK 0-1

1999:
1. runde: Hødd - AaFK 2-0 e.e.o.

1998:
3. runde: Stabæk - AaFK 1-0
2. runde: AaFK - Clausenengen 4-1
1. runde: VRF - AaFK 0-5

1997:
1. runde: AaFK - Volda 0-2

1996:
1. runde: SIF - AaFK 3-2

1995:
3. runde: Molde - AaFK 2-1
2. runde: AaFK - Åndalsnes 3-1
1. runde: Langevåg - AaFK 0-5

1994:
2. runde: AaFK - Hødd 1-2 e.e.o.
1. runde: Brattvåg - AaFK 2-5

1993:
3. runde: AaFK - Vålerenga 1-4
2. runde: Volda - AaFK 2-4
1. runde: AaFK - Kristiansund 2-0

1992:
2. runde: AaFK - Melhus 1-3
1. runde: Skarbøvik - AaFK 0-1

1991:
3. runde: AaFK - Molde 1-2
2. runde: Volda - AaFK 0-2
1. runde: Stranda - AaFK 0-1

1990:
4. runde: AaFK - Fyllingen 0-1
3. runde: Hødd - AaFK 1-3
2. runde: AaFK -Stranda 5-3
1. runde: Brattvåg - AaFK 1-2

1989:
1. runde: Hødd - AaFK 1-0

1988:
2. runde: AaFK - Clausenengen 0-4
1. runde: AaFK - Hareid 3-0

1987:
Kvartfinale: Bryne - AaFK 3-0
4. runde: Fredrikstad - AaFK 1-2
3. runde: AaFK - Sogndal 2-0
2. runde: AaFK - Hødd 4-1
1. runde: Brattvåg - AaFK 1-2

1986:
3. runde: AaFK - Kristiansund 1-2
2. runde: Valder - AaFK 1-5
1. runde: AaFK - Langevåg 2-1

1985:
Kvartfinale: Faaberg - AaFK 2-0
4. runde: AaFK - Sogndal 2-1
3. runde: AaFK - Nessegutten 2-1
2. runde: Ørsta - AaFK 0-2
1. runde: AaFK - Sykkylven 2-1 (omkamp)
1. runde: Sykkylven - AaFK 1-1 e.e.o.

1984:
3. runde: AaFK - Lillestrøm 0-4
2. runde: AaFK - Clausenengen 5-0 (omkamp)
2. runde: Clausenengen - AaFK 1-1
1. runde: AaFK - Bergsøy 4-1

1983:
1. runde: AaFK - Stranda 1-2 (omkamp)
1. runde: Stranda - AaFK 1-1 e.e.o.

1982:
2. runde: AaFK - Skarbøvik 0-2
1. runde: Hareid - AaFK 0-3

1981:
2. runde: AaFK - Molde 2-3 (omkamp)
2. runde: Molde - AaFK 0-0 e.e.o.
1. runde: AaFK - Tornado 2-0

1980:
2. runde: Eid - AaFK 4-0
1. runde: Hødd - AaFK 0-1

1979:
1. runde: AaFK - Skarbøvik 0-1

1978:
1. runde: AaFK - Kristiansund 0-1 (vet ikke om det var hjemme eller borte)

1977:
3. runde: AaFK - Vard 1-2
2. runde: Rollon - AaFK 0-1
1. runde: Bergsøy - AaFK 0-1

1976:
4. runde: AaFK - Brann 2-4
3. runde: AaFK - Folldal 1-0 (omkamp)
3. runde: Folldal - AaFK 3-3 e.e.o.
2. runde: AaFK - Sunndal 2-0
1. runde: Skarbøvik - AaFK 1-2 (omkamp)
1. runde: AaFK - Skarbøvik 2-2 e.e.o.

1975:
4. runde: Start - AaFK 3-1
3. runde: AaFK - Molde 1-0
2. runde: Eid - AaFK 0-3
1. runde: Træff - AaFK 0-1

1974:
2. runde: AaFK - Ørsta 0-1 e.e.o. (omkamp)
2. runde: Ørsta - AaFK 3-3 e.e.o.
1. runde: Aafk - Herd 4-0

1973:
2. runde: Langevåg - AaFK 3-0 (omkamp)
2. runde: AaFK - Langevåg 0-0 e.e.o.
1. runde: Gossen - AaFK 0-3

1972:
2. runde: Skarbøvik - AaFK 1-0 e.e.o.
1. runde: AaFK - Herd 1-0 e.e.o.

1971:
4. runde: Mjølner - AaFK 2-1
3. runde: AaFK - Bodø/Glimt 1-0
2. runde: Skarbøvik - AaFK 0-2
1. runde: Ørsta - AaFK 0-3 (omkamp)
1. runde: AaFK - Ørsta 1-1 (e.e.o.)

1970:
1. runde: Langevåg - AaFK 2-1

1969:

2. runde: AaFK - Nord-Gossen 1-2
1. runde: Skarbøvik - AaFK 1-2

1968:
3. runde: AaFK - Molde 0-1
2. runde: AaFK - Langevåg 3-0 (omkamp)
2. runde: Langevåg - AaFK 1-1
1. runde: AaFK - VRF 2-0 (omkamp)
1. runde: VRF - AaFK 2-2

1967:
2. runde: AaFK - Herd 1-2
1. runde: Skarbøvik - AaFK 1-2

1966:
3. runde: Frigg - AaFK 2-1
2. runde: AaFK - Eid 3-2
1. runde: Åndalsnes - AaFK 1-7

1965:
4. runde: Vålerengen - AaFK 4-1
3. runde: AaFK - Rosenborg 3-2
2. runde: Herd - AaFK 1-2
1. runde: Nord-Gossen - AaFK 1-7

1964:

2. runde: AaFK - Rollon 0-1
1. runde: VRF - AaFK 1-3

1963:
2. runde: Hødd - AaFK 5-2
1. runde: AaFK - Clausenengen 5-1

1962:
4. runde: AaFK - Brann 1-2 e.e.o. (omkamp)
4. runde: Brann - AaFK 0-0 e.e.o.
3. runde: AaFK - Nidelv 1-0
2. runde: Freidig - AaFK 1-2
1. runde: AaFK - Måløy 2-1

1961:
3. runde: Rosenborg - AaFK 1-0
2. runde: AaFK - Langevåg 2-1
1. runde: VRF - AaFK 1-2

1960:
1. runde: Herd - AaFK 3-2 e.e.o.

1959:
2. runde: Kvik (Tr.heim) - AaFK 2-1 e.e.o.
1. runde: AaFK - Skarbøvik 1-0 e.e.o.

1958:
2. runde: AaFK - Molde 0-2
1. runde: AaFK - Rollon 2-1

1957:
1. runde: AaFK - Eid 1-2 e.e.o.

1956:
1. runde: Hødd - AaFK 5-1 (takk til Arne Flatin i NRK!)

1955:
2. runde: AaFK - Langevåg 0-1
1. runde: Rollon - AaFK 0-2 (takk til Tobben Aarø!)

1954:
3. runde: Freidig - AaFK 3-1
2. runde: AaFK - Hødd 3-1
1. runde: Aksla - AaFK 1-5

1953:
1. runde: AaFK - Ørsta 2-4

1952:
3. runde: AaFK - Kvik (Tr.heim) 1-4
2. runde: Langevåg - AaFK 1-3
1. runde: AaFK - Træff 6-1

1951:
4. runde: Sarpsborg - AaFK 1-0
3. runde: AaFK - Troll (Rindal) 3-1 e.e.o.
2. runde: Spjelkavik - AaFK 1-4
1. runde: Hødd - AaFK 1-2

1950:
2. runde: Freidig - AaFK 2-0
1. runde: AaFK - Sandane 2-0

1949:
3. runde: AaFK - Kvik (Tr.heim) 1-3
2. runde: Mesna - AaFK 2-3 e.e.o.
1. runde: AaFK - Langevåg 4-0
2. kval.runde: AaFK - Sandane 3-1

1948:
3. runde: Skeid - AaFK 4-2 e.e.o.
2. runde: AaFK - Fremad (Lillehammer) 2-1
1. runde: Veblungsnes - AaFK 0-1 e.e.o.

1947:
2. runde: AaFK - Clausenengen 1-3
1. runde: Ørsta - AaFK 0-2

1946:
3. runde: AaFK - Freidig 2-3 (6.400 tilskuere på Nørvebana!)
2. runde: Falken - AaFK 1-2
1. runde: AaFK - Clausenengen 3-0

1945:
3. runde: Kristiansund - AaFK 2-1 e.e.o.
2. runde: AaFK - Træff 3-1
1. runde: Volda - AaFK 0-8

Ingen cupkamper i krigsårene 1941-1945

1940:
Kvartfinale: Skeid - AaFK 3-2
4. runde: Drafn - AaFK 1-2
3. runde: Rollon - AaFK 0-2
2. runde: AaFK - Molde 3-0
1. runde: Ørsta - AaFK 1-3

1939:
2. runde: Gjøvik/Lyn - AaFK 3-0
1. runde: AaFK - Nordlandet 8-0

1938:
1. runde: Veblungsnes - AaFK 2-1 (takk til Tobben Aarø)

1937:
3. runde: Fredrikstad - AaFK 8-0
2. runde: AaFK - Braatt 4-0
1. runde: Hødd - AaFK 1-2

1936:
4. runde: Mjøndalen - AaFK 1-0
3. runde: Torp - AaFK 2-3
2. runde: Hamar IL - AaFK 2-4
1. runde: AaFK - Sandane 12-2

1935:
4. runde: Lisleby - AaFK 5-4
3. runde: AaFK - Gjøvik/Lyn 5-1
2. runde: Brage - AaFK 3-5 e.e.o.
1. runde: AaFK - Guard 3-1

1934:
3. runde: Sarpsborg - AaFK 4-1
2. runde: AaFK - Braatt 5-0
1. runde: Clausenengen - AaFK 2-5

1933:
3. runde: AaFK - Fremad 0-2
2. runde: Nydalen - AaFK 2-4
1. runde: AaFK - Braatt 7-1

1932:
4. runde: Fredrikstad - AaFK 9-1 (takk til Tobben Aarø)
3. runde: AaFK - Larvik Turn 5-2
2. runde: Braatt - AaFK 1-2
1. runde: AaFK - Langevåg 7-2

1931:
2. runde: Gjøvik/Lyn - AaFK 3-2
1. runde: AaFK - Ny-Solheim 3-0

1930:
4. runde: Ørn - AaFK 6-2 (spilt i Drammen)
3. runde: AaFK - Selbak 6-3
2. runde: AaFK - Skeid 7-0
1. runde: Kristiansund - AaFK 1-4

1929:
4. runde: AaFK - Kvik (Halden) 2-3 e.e.o.
3. runde: Strømsgodset - AaFK 2-3
2. runde: AaFK - Djerv (Bergen) 8-1
1. runde: Langevåg - AaFK 0-7

1928:
4. runde: Brann - AaFK 4-0
3. runde: AaFK - National (Tr.heim) 2-1
2. runde: Walk over
1. runde: AaFK - Braatt 10-0

1927:
4. runde: AaFK - Odd 0-1
3. runde: Rollon - AaFK 1-2
2. runde: AaFK - Hardy 8-1
1. runde: Kristiansund - AaFK 0-4

1926:
3. runde: Ørn - AaFK 5-0 (spilt i Oslo)
2. runde: AaFK - Ready 4-0
1. runde: Hødd - AaFK 1-5

1925:
4. runde: Viking - AaFK 2-1 e.e.o.
3. runde: AaFK - Kristiansund 5-0
2. runde: Molde - AaFK 1-5
1. runde: Walk over

1924:
4. runde: Gjøvik/Lyn - AaFK 3-2 e.e.o. (spilt på Hamar)
3. runde: Falk (Horten) - AaFK 0-1
2. runde: AaFK - Braatt 4-3
1. runde: AaFK - Djerv 3-2

1923:
3. runde: Brann - AaFK 4-1
2. runde: AaFK - Kristiansund 4-2
1. runde: Hødd - AaFK 0-8

1922:
4. runde: AaFK - Drafn 0-3
3. runde: AaFK - Rollon 5-1
2. runde: AaFK - Smart 5-2
1. runde: Molde - AaFK 0-6

1921:
3. runde: Gjøvik/Lyn - AaFK 5-2
2. runde: AaFK - Rapp 5-2
1. runde: AaFK - Rollon 3-0

1920:
2. runde: Brage - AaFK 2-1
1. runde: AaFK - Braatt (Braatt møtte ikke)
Kval. runde: Rollon - AaFK 1-4

1919:
3. runde: Sverre - AaFK 3-2 e.e.o.
2. runde: AaFK - Braatt 3-2
1. runde: AaFK - Fremad 3-2 e.e.o.

1918:
3. runde: AaFK - Sverre 1-5
2. runde: Walk over
1. runde: Kristiansund - AaFK 3-4 (etter 10 ekstraomganger!)

1917:
2. runde: AaFK - Brann 0-14
1. runde: Rollon - AaFK 0-1

Legg til kommentar


Sikkerhetskode
Vis ny kode

   
© ALLROUNDER